Welcome
Login / Register

Pszczoły bez chemii w lesie - "sztuczna barć" edycja 2019

Thanks! Share it with your friends!

URL

You disliked this video. Thanks for the feedback!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Added by Admin in Beekeeping from a to z
26 Views

Description

film z napisami!

Film został nakręcony na kanał "Bractwa Pszczelego" (https://www.youtube.com/channel/UCSVycuevH6V-m15LSSLo27g) w części w języku angielskim, a w części w polskim. Liczę, że dzięki temu będzie łatwiejszy w odbiorze również dla koleżanek i kolegów zza granicy. W obu wersjach wykonane są jednak napisy (polskie do wersji angielskiej, a angielskie do polskiej).
zapraszam do obejrzenia!

"Sztuczna Barć" to projekt, który realizuję w okolicach mojej pasieki w lasach za zgodą miejscowego leśniczego. Jest to swoisty eksperyment, ale i próba długofalowego wytworzenia dziko żyjącej populacji pszczół, która mogłaby wspierać mnie w mojej selekcji. Oczywiście to stanie się (jeżeli się stanie) za wiele, wiele lat. Ale bez początkowych niewielkich działań nigdy nie posuniemy się o krok do przodu. Obecnie w okolicznych lasach wisi już 19 powieszonych przez nas skrzynek - liczba ta wciąż nie jest wielka, ale oby rosła w przyszłości.
Dziękuję kolegom Łukaszowi, Marcinowi i Mariuszowi za pomoc w wieszaniu skrzynek i za fajny dzień. Szkoda, że nie udała nam się lepsza pogoda.

o szczegółach projektu możesz poczytać tutaj: http://bractwopszczele.pl/bra/pro1.html oraz na moim blogu: http://pantruten.blogspot.com/search/label/sztuczna%20bar%C4%87.
Zapraszam na obydwie te strony.

Autorem grafiki jest Mariusz Uchman: https://www.facebook.com/rysunek.kontrolowany/

Post your comment

Comments

Be the first to comment
RSS